last news
Hlavná
 
TIPY&TRIKY

Užitočné rady na prejdenie hry K.Bounty: The Legend:

Second Doubler Trick

Prinášam Vám preklad návodu na porazenie druhého dvojníka, ktorý sa nachádza u trpaslíkov v Hornom Hadare:

  1. porebujete nejaký artefakt na zvýšenie iniciatívy (Dvojnik síce pozná všetky kúzla, má dvojnásobok many a dvojnásobné počty našich jednotiek, ale nemá duchov zúrivosti, nedisponuje našimi skillami a hlavne artefaktami) - takýto artefakt dostanete za vyplnenie questu na Ostrovoch Slobody - z močiarov donesieme od mnícha jednému prekliatemu pirátovi odpustok a dá nám 'Anžin rubín' (+3 rychlost + 3 iniciatíva ai. pre bojovníčky) (viď img 1)
  2. kúpte Dryádky a nejaké slabé jednotky 1.-3. úrovne - avšak také, ktorým nepriateľ nevracia útok, nie sú imúnne voči kúzlam mysle - napr. Víly, Kráľovské zmije, strelcov ai. (viď img 2)
  3. Na začiatku každého kola treba Dryádkami uspať všetky nepr. jednotky (viď img. 2)
  4. po uspaní treba pockať so všetkými svojimi jednotkami aby nepr. premeškali svoj ťah a potom zaútočiť
  5. na začiatku ďalších 3 kôl použijeme kúzlo 'Stín' na klonovanie Dryádok (ale len na 1. úrovni - kvôli šetreniu many), lebo môžu uspávať nepriateľa len raz za 4 kolá!
  6. ak budete precízne dodržiavať tento postup, boj bude trvať veľa kôl a na konci vás čaká víťazstvo bez straty jedinej jednotky! (nepriateľ sa ani nedostane na ťah) (viď img. 3)
  7. za porazenie 2. dvojníka dostanete po 3 z každého typu rún a 10k zlata (viď img 4)

Existuje omnoho viac víťazných postupov. Niektoré nájdete na ruskom oficiálnom fóre hry, ale lepšie je prísť na ne sám, pretože súboje s 2. dvojníkom predstavujú absolútny vrchol taktických súbojov v hre K.Bounty!

zdroj: kingsbounty.ru/forum, preklad: sm.art

 

KB CZ: Turtle Boss Problem

V CZ verzii vyrieši chybu s bossom Korytnačkou:

  • patch 1.6.5. Nedá sa ale viac než 2x absolvovať turnaj v chráme a dialógy pri ponorke u trpaslíkov - to sa dá obísť skopírovaním originálnych anglických súborov do hry a po ich prejdení vrátením súborov s češtinou naspäť. (chyba možno vznikla už v poľskej verzii od Cenegy, z ktorej sa asi robil potom preklad do češtiny)
  • opustenie ostrova s korytnačkou a opätovné vrátenie (omnoho jednoduchší a elegantnejší spôsob)

 

autor: sm.art

 

Labyrinth Maps

Mnohým hráčom sa určite zídu aj nepublikované mapy labyrintov v hre:


1. Haasov Labirint, 2. Zámok Gremlinov

zdroj: 1cpublishing.eu/forum, gamempire.extra.hu

 

Rage Box

Návod na získanie Skrinky Duchov zúrivosti:

Základom úspešného prejdenia hry a zrejme aj najzaujímavejším prvkom celej King's Bounty je skrinka zúrivosti, ktorá dovolí hrdinovi volať v súbojoch na pomoc mocných Duchov zúrivosti. Na jej získanie však potrebujeme splniť prvé 3 kráľovské questy, preto hneď po splnení úvodného výcviku v podzemí sa utekajte porozprávať s kráľom do hradu:

1. kráľovský quest

Našou prvou úlohou bude nájsť ukradnutý voz, potrestať bandu lupičov a pozberať 400 plugenov, ktoré sú rozkotúlané po okolí. Voz nájdeme na východ od hradu, na hlavnej ceste do Arlanie.

2. kráľovský quest

Po prinesení plugenov do hradu nás kráľ pošle s kráľovskou pečaťou za svojim bratom Karolom do Arlanie (východnej provincie Darionu). Karol sa nachádza v observatóriu na vrchole hory. Nájdeme ho tak, že pôjdeme po hlavnej ceste a pri mlyne prejdeme cez most a hneď za ním do prava do kopca.

3. kráľovský quest

A teraz, keď sme splnili druhý quest a vrátili sa naspäť do hradu, nás kráľ konečne poverí priniesť mu z čarodejníckej akadémie mocný artefakt. Akadémiu nájdeme na juh od hradu vo Verlonskom lese, blízko hradu markíza Kontou. V rozhovore s majstrom Trigiusom sa však stane niečo neočakávané...

Udobrovanie Duchov

Dobre, Skrinku už máme, ale to je ešte len začiatok. To najťažšie nás ešte len čaká. Po návrate do hradu a oznámení kráľovi čo sa stalo v Akadémii sa dozvieme, že Duchovia v skrinke nám nebudú slúžiť hneď. Aby sme mohli využiť ich služby, musíme sa s nimi porozprávať a splniť ich požiadavky. Prvých dvoch môžme získať na svoju stranu prakticky ihneď - Ducha bažín stačí nakŕmiť jedovatými pavúkmi, ktorých kúpime neďaleko hradu, a Lávového ducha oslobodíme od jeho strážcov. Na tých sa však už musíte trochu lepšie vyzbrojiť.

Ostatných dvoch duchov získame až neskôr - na území trpaslíkov. Ako na to - to už nebudem prezrádzať, určite na to prídete sami...:)

autor: sm.art

 
 
Back to top^
 
Last update: 02.11.2010

© 2006-2010 GoF. Použité materiály sú prevzaté od spoločností:
Katauri Interactive, 1C a ďaľších. Všetky práva vyhradené.

© 2006-2010 GoF. Used materials were taken from these companies:
Katauri Interactive, 1C and others. All Rights Reserved.