last news
KB: The Legend
 
STAVBY

Hrady

Jeden z dôležitých herných prvkov - hráč sa nestará o ich vývoj, tie su zverené kráľovi. Slúžia pre nákup výbavy a získanie úloh.
V priateľských hradoch môže hrdina kupovať vojsko, kúzla a predmety. V každom budú k dispozicii 2 rôzne oddiely k najmutiu.
V hrade môže predmety aj predávať a odkladať vojsko v posádke na úschovu alebo posilnenie obrany.

Jeden zo základných zdrojov získania questov sú vládcovia, ktorí zadávajú vyriešenie úloh. Okrem toho niektorí z nich majú krásne dcéry, ktoré chcú ukradnúť zlomyselní draci. Pokiaľ sa vám podarí urobiť dobrý dojem na otca, je možné začať rozhovor o svatbe.

Nepriateľské hrady možno zabrať, útočí sa na ne na špeciálnych hradných arénach.V prípade úspešného útoku sa hrad stáva priateľský a v hrade sa menuje vlastný miestodržiteľ, od ktorého budeme môcť znova len kupovať vojsko a artefakty.

 

Vedaľa paláca sa nachádza rytiersky chrám, kde možno nájimať mágov, kupovať kúzla a dokonca prihlásiť sa do rytierskeho turnaja a vyhrať hodnotnú cenu.

Další významný objekt je spútaný balón. Uzavretím zmluvy s trpalíkmi a elfami sa možno pobybovať medzi hlavnými mestami troch zemí.

V prístave možno kúpiť loď a dostať sa do inak neprístupných miest na mape a po ceste získať aj množstvo pokladov

Ďalšie budovy

Mnoho stavieb má rôzne funkcie: v niektorých drak stráži poklad, v jiných možno najímať jednotky, obyvatelia iných vám radi zadajú nejakú úlohu alebo predajú predmety. Časť objektov a stavieb na mape sa náhodne generuje na začiatku novej hry, preto niet divu, že namiesto lode s duchmi a ukrytými pokladmi narazíte na doupě nedbalých pirátov, pripravených slúžiť vo vašej armáde.

Farma. Z kráľovského rozkazu sa zopár fariem na území Endorie se zaoberá chovom užitočných alebo dokonca vzácnych zvierat, ktoré si tu možno zakúpiť, napr.: drakov, vlkov, griffinov...

Chalúpka ježibaby. Divný domček - hríb uprostred močiara, na nocľah. Kto vie, čo sa preháňa v hlave starej strigy? Ten, komu sa podarí uhádnuť zopár hádaniek alebo nájsť stratené veci, dostane ako odmenu cenný artefakt. Ale omnoho viac dobrodruhov zmizlo bez stopy v týchto bažinách...

Opustený dom. V takýchto domoch dávno nikto nebýva. Možno tu niekedy nájsť po bývalých majiteľoch pod podlahou schované zlato, ale väčšinu tu nájdete jedine pár chlpatých pavúkov a práchnivý nábytok.

 

Taverna. Tu vždy stretnete srdečného majiteľa, ktorý sa s vami rád podelí o novinky pri poháriku. Niekedy sa tu zastavia aj unavení hrdinovia a dobrodruhovia, ktorí sa k vám za určitý poplatok prihovoria alebo predajú nejaké nepotrebné predmety, ukoristené vo svete.

 

Rozbitá loď. V tomto lodi, vyhodenej na skaly, bývajú zlí duchovia, ktorí útočia na hľadačov pokladov, ukrytých v podpalubí...

 

Ostatné stavby

Behom svojho putovania môže hrdina naraziť na záhadné sochy, mystické oltáre alebo cvičné tábory. Všetky tieto objekty prinášajú trvalý alebo dočasný bonus. Tieto objekty sa navštevujú buď jednorázovo, napr. zlepšenie magických a iných schopností, alebo viackrát po uplynutí určitého času – napr. fontána šťastia. Podobne ako ostatné stavby, aj tieto sú generované na mape náhodne.

Fontána many. Obnovuje na maximum magickú energiu hrdinu, je možné ju navštevovať opakovane po čase.

Výcvikový tábor.Tu si hrdina cibrí svoje vojenské majstrovstvo bitevní mistrovství. Útok sa zvyšuje o 1.

Studňa chutí. Ak z nej vytiahne hrdina magický kryštáľ, može sa mu zvýšiť jedna z charakteristík alebo niektorý z dočasných bonusov.

Hrob. Pomocou lopaty je možné sa pokúsiť z neho vykopať niečo cenné. Alebo vyrušiť nie moc priateľského majiteľa...

Oltár mágie. Staroveký magický oltár očistí myseľ a obdaruje prosebníka múdrosťou, zvýši intelekt a zásoby magickej energie hrdinu.

 
  • v noci sa budú transformovať objekty, ktoré ovládajú Uíri - stavby, lode atď. (viď sekcia DOWNLOAD - Animácie)
  • možno sa v hre objaví špeciálne kúzlo alebo budovy na nákup jednotiek, aby sa hrdina nemusel vracať po ne do hradu
  • jednotky v budovách a predmety v obchodoch sa budú po čase obnovovať
 
 
Back to top^
 
Last update: 02.11.2010

© 2006-2010 GoF. Použité materiály sú prevzaté od spoločností:
Katauri Interactive, 1C a ďaľších. Všetky práva vyhradené.

© 2006-2010 GoF. Used materials were taken from these companies:
Katauri Interactive, 1C and others. All Rights Reserved.