last news
KB: The Legend
 
PREDMETY

Behom svojho putovania hráč môže nájsť množstvo cenných vecí a nevídaných pokladov, ktoré bude môcť využiť alebo predať. Môže to byť truhla, miešok zlata alebo cenný predmet, i velitelská zástava, ktorá zvyšuje vedenie hrdinu.
Poklady sú uložené na odľahlých miestach, ktoré často chránia strážcovia a bude treba s nimi zápasiť, alebo použiť lsti.

 
poklady

Zástava - bojový znak - dvíha morálku vašej armády a vašu autoritu, zvyšuje konštantu vedenia hrdinu

Zlato - malá kôpka zlatých mincí, avšak nie je to almužna

Jednoduchá truhla - naobsahuje bohatstvo, len hŕstku zlatých mincí, alebo dvojicu magických zvitkov. Niekedy obsahuje dvojicu užitočných predmetov.

Pirátská truhla - veľká drevenná truhla, niekedy medzi zlatými mincami a bezcennými nohavičkami možno nájsť doopravdy vzácny artefakt alebo mapu starého pokladu!

Truhlica - Tu určite je možné nájsť niečo vzácne. V takých malých skrinkách jsou skladované zvláštne cennosti alebo veľmi významné artefakty a dokumenty.

Runy Talentu - používajú sa pre osvojovanie schopností. Je možné ich získať nie len pri zvyšovaní úrovní, ale možno ich nájsť aj na svojich cestách – magické kamenné runy vyrábajú majstri Remeselnej akadémie a je to veľmi cenný nález.

Úkryt - niekedy v starom pni alebo dutom spadnutom strome možno nájsť úkryt, v ktorom sa určite ocitne zlato, niekedy aj obstojný magický predmet.

Nádoby s kreatúrami - k nim patria výhonky trnky entov, vajce griffinov a dračia rakva s kreatúrou. Tieto predmety sa ukladajú v batožine hrdinu a hocikedy z nich možno dostať vyhovujúcu kreatúru, aby sa pripojila k jeho armádam. Preto musí mať hrdina dosť priestoru v armáde pre nové jednotky a dostatočné vedenie. Niekedy sa možno s nimi porozprávať a dostať od nich questy- napr. po zdvihnutí pokladu bude od nás chcieť, aby sme ho preniesli na iné miesto

 
 • artefakty majú úrovne 1-3
 • v hre je 150 základných artefaktov + 300 kvestových
 • základné možno ich vylepšovať (porazením ich strážcov - Gremlinov vo vnútri predmetu) a skladať z nich ultimátne
 • príklady na skladané artefakty:
  • 'taktický plán' (+5% bojové skúsenosti) a 'obväz Karadora' (+8 max. zúrivosti) spolu dávajú dodatočne ešte +5% bojových skúseností.
 • "živé" predmety" - to sú vzácne artefakty, ktoré podľa vzťahu k hráčovi menia svoju podstatu. Nízka morálka - charakteristiky znižujú, vysoká - naopak. Napr. pokiaľ nemá dostatočnú morálku, tak strieborná elfská košeľa sa premení na zbytočný kus plechu... Ich morálku možno pozdvihnúť opäť porazením Gremlinov
 • nepotrebné artefakty možno predať v obchode. Predané predmety sa v obchode neobjavujú.
 • vyhodené predmety sa tiež strácajú navždy
 • kvestové predmety - možno ich nájsť len na jednom mieste na mape. Nemožno ich predať ani vyhodiť.
 • príklady artefaktov:

  • Štít Racha - živý artefakt 5. úrovne z dračích šupín (+6 obrana, 50% odolnosť voči útoku drakov) - pomocou kúzla ho možno premeniť na niektorého draka (musí byť ale pre neho miesto v armáde)
  • krídla vážky - artefakt 3. stupňa, cenný hlavne pre začínajúceho mága - buď praskajú alebo sa menia na kryštál mágie
  • klobúk a železný zub - pridájú trochu bodov vodcovstva
  • Meč tmy (Dark Sword)
   Typ: Zbraň (Úroveň: 5, Cena: splnenie questu, Rasa: Neutráli).
   Bonus: +5 útok (+12 v noci). -20% obrana elfom a ľuďom
   Text: Dlhý meč s čepelou a farbou noci, v ktorom sa odrážajú len hviezdy.
   Popis: Meč rovnováhy, prekovaný na pokyn svojho pána, prijali svety Tmy, a teraz verne slúži k ničeniu sily svetla, ničí ľudí a elfov neuveriteľnou rýchlosťou
   Morálka: ?
   Meč dáva okrem bonusu na útok (v noci zesilnený) aj špeciálne bonusy pre nekromantov a démonov. Poškodenie zosilňuje pomocou jedu.
  • Mithrilový štít (Mithril Shield)
   Typ: štít (Úroveň: 5, cena: splnenie questu, rasa: Trpaslíci)
   Bonus: +8 obrana, +20% vedenie pre trpaslíkov
   Text: Legendárny kráľovský štít trpaslíkov.
   Popis: Mithrilový štít je legenda! Je schopný vydržať prakticky každý úder a považuje sa za nezničiteľný. Poskytuje obrovskú ochranu a umožňuje najímať viac trpasličích vojakov.
  • sandále - zvyšujú rýchlosť
 • zmeny v interface inventára - inventár predmetov hrdinu sa dá rozbaliť:
 
 
Back to top^
 
Last update: 02.11.2010

© 2006-2010 GoF. Použité materiály sú prevzaté od spoločností:
Katauri Interactive, 1C a ďaľších. Všetky práva vyhradené.

© 2006-2010 GoF. Used materials were taken from these companies:
Katauri Interactive, 1C and others. All Rights Reserved.