last news
KB: The Legend
 
LOKÁCIE

Kráľovstvá a zeme Endorie

Endoria – to je niekoľko veľkých kontinentov, odlišujúcich sa podnebím a obývajúcimi tvormi, rad ostrov a, samozrejme, množstvo podzemí, hrobiek a pokladníc, které musí náš hľadač starých relikví navštíviť. Územia sa líšia designom a unikátnymi objektami, schopnými zničiť hráča.

Prvou oblasťou, ktorú uvidíš, bude Darion – kráľovstvo ľudí, obmývajúce more.

 

To je kraj polí a lesov, námorných pláží a bezkrajných údolí. Ale aj v slnečnom Darione nie je všetko pokojné – náš hrdina bude musieť viackrát zostúpiť do temných hrobiek a podzemia, očistiť hrobky od neživých a zápasiť so zúrivými obyvateľmi močiarov. Navyše v krajine neustále hrozia spiknutia proti panovníkovi a nepokoje na hraniciach.

Námorný štát, nazývaný Ostrovy Slobody, bol založený pirátmi a hrdlorezmi.

Tu sú ochotní prijať každého – či už si krutý vrah alebo neúspešný pašerák. Ale každý obyvateľ je povinný dodržiavať jednoduché zákony tejto zeme a deliť sa o vlastnú korisť. Námorné bitky, neutíchajúce intrigy, obchodovanie s kradnutými artefaktami a hľadanie pirátskych pokladov - hľa, čím žijú obyvatelia Ostrovov.

Do kráľovstva trpaslíkov – Kordar – sa možno dostať len zo vzduchu alebo cez podzemné tunely. Zasnežené hory kontinentu – to je len malá časť dŕžavy bradáčov. Početné hrady a továrne, ukryté v jaskyniach a šachtách hlboko pod zemou, a trpaslíci horlivo chrániaci hlbinné hranice vlastnej ríše.

V najhlbších častiach Kordaru je portál. Tento magický artefakt vytvorili pred tisíckou rokov miestni čarodejníci. A len zázrak zachránil horský národ od úplného zničenia: Portál viedol v ohnivý svet Démonov (aj tam pobudneš), odkiaľ začali do jaskýň prúdiť hordy netvorov. Trpaslíci, vystrašení vpádom, sa navždy vzdali mágie a zvolili si technologickú cestu rozvoja.

Údolie Mágie – miesto koncentrácie magických síl, obľubené čarodejníkmi a ich žiakmi. Prúdy magickej energie ovplyvňujú skutočnosť, ztvárňujú veľmi bizardné úkazy. Sutiny chrámov a podzemia, plné starých pokladníc, sa môžu stať hrobom pre nerozvážnych dobrodruhov – starí čarodejníci vedeli dobre ochrániť svoje bohatstvá. Nachádzajú sa tu najlepšie artefakty a kúzla.

Nemenej exotická je aj susedná Ellinia.

 

V tejto tajomnej zemi sa stretajú hneď dva svety: svet živých, kde v čarovných lesoch panujú elfovia, a svet mŕtvych, v ktorom neobmedzene vládnu nekromanti a po Doline Smrti sa túlajú zosnulí. Predstav si zrkadlo, v ktorom sa zobrazujú tieto obrazy - tam, kde v Ellinii šumia borovice a žblnkajú vlny jazierka, v Doline zlovestne vŕzgajú vyschnuté stromy a váľa sa hniloba na bažinatých rovinách. Stará svätyňa sa premieňa na zaprášenú hrobku, a čarovná lúčka na cintorín. V mieste križovatky týchto svetov je možné preletieť z Ellinie do Doliny Smrti – buď len umrieť ... alebo vstať z mrtvých...

Nezabudneme ani na studený nehostinný Murok – nový útulok orkov, vyhnaných z rodných stepí pred stovkami rokov.

Zľadovatelá pôda a zúrivá divá zver nevystraší týchto cudzincov: vrodená zúrivosť a neskrotný smäd po živote dovolila orcským vojakom stať sa pánmi severného kontinentu. Po udomácnení si zmysleli vrátiť sa domov. Mnohé tajné pamätihodnosti sú skryté v neplodných zemiach Muroka a bohom zabudnutých chrámoch možno nájsť divné predmety, ktoré bude musieť náš nebojácny rytier rozlúštiť...

 

preklad z ruštiny: sm.art, text: Ivan "Ajven" Magazinnikov, game designer Katauri Int. (autor questov a dialógov)

 
 
Back to top^
 
Last update: 02.11.2010

© 2006-2010 GoF. Použité materiály sú prevzaté od spoločností:
Katauri Interactive, 1C a ďaľších. Všetky práva vyhradené.

© 2006-2010 GoF. Used materials were taken from these companies:
Katauri Interactive, 1C and others. All Rights Reserved.