last news
KB: The Legend
 
RASY
ľudia

Ľudská rasa založila svoju históriu krvavou vojnou proti všetkým a niekoľkokrát sa ocitla na pokraji vyhubenia. Avšak včas sa zmenila krvilačnosť na mazanosť, a vojenské umenie na obchod a diplomaciu, a ľud sa v pokoji usadil na Endorijskej rovine, kde postupne budoval svoj štát.

Trpaslíci a elfovia - bývalí nepriatelia - sa stali dobrými susedmi a obchodnými partnermi, ale neustále vnútorné konflikty nútia kráľa Endorie udržovať silnú a dobre pripravenú armádu. Zásluhou vlastnej výchovy a množstva skúseností si ľudských vojakov všade cenia. V bojoch ľudia často používajú iné stvorenia, ktoré sami vycvičili – Grifinov a koní. Málokto je schopný odolať náporu ťažko ozbrojenej jazdy Rytierov. Spolu s Mečiarmi nosia brnenie a sú univerzálni vojaci, rovnako efektívne konajú v obrane aj v útoku.

V porovnaní s inými rasami si ľudia len prednedávnom začali osvojovat mágiu, ale práve oni prevrátili magické umenie na vedu aktívnym študovaním a vylepšovaním kúziel. Zvýšenú pozornosť venujú kúzlam, ktoré sa dajú použiť v boji. Vysoká ľudská mágia je však zakázaná a je varovaním, pretože hraničí s nekromanciou a démonológiou. Najlepší nekromanti vyšli práve z rád ľudských mágov.

Sú rovnako dobrí ako najlepší ničitelia z rád démonov. Skvele vycvičení chrámoví vojaci - Kňazi - nemajú kokurenciu v radách temnoty. V chrámoch sa pripravujú a zdokonaľujú v mágii, spoliehajúc sa nie tak na silu kúziel ako na božiu pomoc. Preto sú oddaní službe bohu – čo je pre ľudí charakteristické.

Zaujímaví zástupci: Arcimágovia

elfovia

Hrdí a nadutí elfovia sa len zriedka ukazujú mimo Veľkého Lesa a sami nestrpia prítomnosť žiadnych cudzincov. Prvoroení, ako sa oni sami nazývajú, pohŕdajú všetkými nižšími rasami. Netrpia nemocami a žijú ticíce rokov, nestrpia zmätok, preferujú premyslenie každej akcie.

Ale tisícročné skúsenosti ai vedomosti, a tiež prirodzené magické schopnosti robia z elfov nebezpečných nepriateľov. Žijú v symbióze s prírodnými silami, využívajú pomoc Veľkého Lesa a jeho stvorení. Nebezpeční dravci a mystické kreatúry sú spojenci elfov a dosť často spolu bojujú bok po boku.

Mágia elfov – to je mágia prírody, má tvorivý a ochranný charakter. Za niekoľko storočí sa krásne kúzla elfských čarodejníkov stali neuveriteľne efektívne a môžu ich používať v boji pri útoku aj pri obrane.

Rozhodujúca sila elfských armád sú neprekonateľní elfí Lučištníci. Elfovia nevraždia zvieratá, okrem vzácnych prípadov. Sú zaneprázdnení lukostrelbou rovnako ako aj tancom a veršovaním – to sú staré elfské tradície.

K bohom sa elfovia stavajú uctivo, ale bez podliezania. Bohovia sa nemiešajú do ich vecí a oni sa nemiešajú do vecí bohov. Avšak ich chrámy a oltáre, zasvätené dávno zabudnutému atar-Ilinurovi, bohovi - Stvoriteľovi, sú pravidelne naplnené darmi a darčekmi.

Nemajú radi vojny, majú slabé zdravie, ale naučili sa kovať silné brnenia. Na bojisku demonštrujú šprintérsku rýchlosť a snažia si navzájom pomáhať.


Zaujímaví zástupci: Lesné víly, Čierni jednorožci, Starí enti.

trpaslíci

Reprezentanti horalov z Kordaru, zložení z malých pidimužíkov i ohromných velikánov. Boja sa nemŕtvych a berú do rúk sekery pri slove 'démoni'.

Majú dôvtipné mechanické vybavenie a sú efektívni v boji. Trpaslíci sú mimoriadne pomalí, ale zato obrnení ako tanky a disponujú palebnou silou.

Zaujímaví zástupci: Baníci, Alchimisti, Giganti.   

orcovia

Orkov je vždy veľa, stále bojujú a niekam kočujú. Nenávidia nemŕtvych, vyznačujú sa brutalitou a húževnatosťou. Zlá a stará mágia šamanov pomáha vojakom počas bezpočetných útokov.

Zajímaví zástupci: Goblini, Orkovia - veteráni, Šamani

nemŕtvi

V noci a na bojiskách v blízkosti cintorínov im podstatne stúpa moc. Naopak cez deň alebo napr. na pláž sa ich neoplatí brať. Nemŕtvi už raz umreli, preto nie je jednoduché ich zabiť. Okrem toho vedia dopĺňať obchody za nepriateľské jednotky.

Zajímaví zástupci: Duchovia, Hnijúce zombie, Prekliate prízraky, Kostení draci

démoni

Nie sú z tohto sveta. Majú mohutných vojakov a účinnú mágiu, sú silní i odolní.. Démoni vyšli z plameňov, preto sa boja len chladu. Používajú poplašné a ničivé kúzla.

Zaujímaví zástupci: Imp posmievačik, Demonessky, Arcidémoni

neutráli

 Neutráli, pôvodní obyvatelia, sú najpočetnejšia frakcia v hre. Nadovšetko si cenia svoju nezávislosť, ale dokážu sa pridať k tomu, kto im ponúkne zaujímavé podmienky.

V hre bude veľké množstvo neutrálnych jednotiek (napr. viac než v H5 i H3).

Zajímaví zástupci: rôzne druhy pavúkov (jedovatý, jaskynný, nemŕtvy...), Had, Škorpióni, Námorní vlci, Ohniví draci, Starí medvedi, Zvfieracie oči, ai...


ľudské NPC - sedliaci

pirátske NPC: 1. Mirabella, 2. Glok, 3. Bart, 4. Sailor
 
 
Back to top^
 
Last update: 02.11.2010

© 2006-2010 GoF. Použité materiály sú prevzaté od spoločností:
Katauri Interactive, 1C a ďaľších. Všetky práva vyhradené.

© 2006-2010 GoF. Used materials were taken from these companies:
Katauri Interactive, 1C and others. All Rights Reserved.