last news
KB: The Legend
 
DUCHOVIA ZÚRIVOSTI

Na určitom stupni hráč dotstáva do rúk mocnú kúzelnú zbraň – malý Box Zlosti, v ktorom sú 4 Duchovia zlosti: Duch kameňov, Duch močiarov a Duch smrti a Duch hrôzy, kreatúry neuveriteľnej sily, ktorých uveznili dávni kúzelníci, a verne slúžia majiteľovi malej krabice.

Avšak tajomstvo ovládania týchto stvorení sa stratilo, a nový majitel musí postupovať tak, aby si ich naklonil slovom a činmi. Každý Duch má nejaké záujmy a priania, splnením ktorých je možné si ho nakloniť k sebe a využiť jeho silu.

Každý Duch zúrivosti disponuje 4-mi rôznymi útokmi s rôznymi stupňami sily. V bojoch získavajú skúsenosti a s nimi nové úrovne. Pri získaní novej úrovne si môže vybrať, ktorý útok chce vylepšiť

Úroveň Duchov zúrivosti je rovnako ako u hrdinu max. 30.Pri zvyšovaní úrovní vylepšujú svoj útok, znižujú ceny za svoje služby a skracujú dobu trvania čakania

Zúrivosť rastie behom boja, a čím viac umiera jednotiek, tým viac bude narastať. Za zničenie celého oddielu dostaneme dvojnásobok zúrivosti. Čím má hrdina vyššiu schopnosť Ducha, tým viac zúrivosti tvor potrebuje a bude odpočívať po jeho použití (max. na 6-8 kôl).

Kamenný duch

 

Zerok - ohromná kreatúra zo sveta Čiernej hviezdy, ktorého telo je zložené z útržkov temného svetla, ztelesňuje fyzickú silu a nezničiteľnosť. Jeho útok spôsobuje obrovské hmotné škody, prebíja aj najtrvanlivejšiu obranu a zastavuje hrozivých nepriateľov.

 

Je odolný voči mágii a možno si ho získať odstránením malého oddielu mágov.

Dostupné útoky:


Rozžhavený meč

Kamenná stena


Padanie kameňov

Hlbinné klince
 

Rozžhavený meč - padá z neba na určený cieľ a spôsobuje veľké straty. Útok je dostupný ihneď po získaní schopnosti Ducha.

Padajúce kamene - Zasahuje neveľkú plochu dažďom kamenných hrotov.

Kamenná stena - prekážka na ploche 3 polí a má parametre – Obrana, Zdravie. Má vysokú obranu, preto je ťažké ju zničiť. Treba ju dlho rozbíjať, pričom sa porušuje naraz celá, bez ohľadu na to, na ktorom mieste ju rozbíjame. Stena prečerpáva zdravie. Každá stena je prekážkou na obe strany a všetci môžu na ňu útočiť.

Hlbinné klince - z pod zeme vyrážajú početné hroty a zapichujú sa do všetkých nepriateľov na bojisku.

 

Slim - kedysi korunný princ Skargov, teraz posledný zástupca vlastného bahenného národa podobného jašterom. Jeho príbuzní padli v boji s ničivými Titanmi a len on, nachádzajúci sa ďaleko v zajatí, prežil. V novom svete sa Duch močiarov cíti veľmi nepohodlne, a preto je neustále zúrivý a zlý. Jeho silou je sila jedovatých bažin a jej stvorení.

 

Spriatelí sa s nami, keď ho nakŕmime jeho jedovatými tvormi.

Dostupné útoky:


Jedovatý pluvanec

Pekelné hejno


Oblak jedu

Pancierový hlt
 

Jedovatý pluvanec -napadá cieľ jedom a otravuje ho na tri kolá. Otrávený oddiel slabo útočí a každé kolo dostáva poškodenie jedom. Útok je dostupný hneď po získaní Ducha.

Pekelné hejno - burcuje 5 dravých bahenných tvorov, ktoré sa hýbu po poli a napádajú všetko, čo im príde do cesty.

Pancierový hlt - obkľuči cieľ ochranným poľom, ktoré prijíma na seba všetky útoky do vtedy, kým nebude zničené alebo nevyprší jeho čas.

Jedovatý oblak - zosiela na bojisko oblak, prenasleduje nepriateľov a spôsobuje im poškodenie jedom.

Duch ľadu - vlastným menom Lina, mladá ľadová žena na lietacom ľadovom tróne, ktorá velí búrkam a zime. Lina je bojová čarodejnica s techno-čarovného sveta, ktorá stratila svoje telo v krutom boji a praje si, aby sa jej vrátil normálny vzhľad. .

 

Je pripravená najať sa do našich služieb ak jej pomôžeme dobyť jej čarovné prístroje energiou, ktorá sa počas jej väzenia takmer úplne vyčerpala.

Dostupné útoky:


Energetiká

Ľadová guľa


Ľadové šípy

U.F.O.
 

Energetiká - rozhadzuje po bojisku niekoľko zrazenín energie. Nastúpením na ne každý oddiel dostáva jednotky aktivity a hrdina dostáva Manu alebo Zúrivosť. Útok je prístupný od získania Ducha.

Ľadová guľa - kotúľa po bojisku a spôsobuje veľmi vážne poškodenia nepriateľským jednotkám. Smer jej pohybu sa dá ovládať. Kotúľa sa po prvý náraz - buď jednotku alebo prekážku. Útok a obranu má stálu, s prečerpávaným poškodením a hitpointmi.

Ľadové väzenie - Lina zachvacuje oblasť 3 polí prekážkou z 19-tich kryštálov

Gizmo (U.F.O) - najsilnnejší útok ľadovej kráľovnej. Burcuje spoločníka Gizma, ktorý sa pohybuje po poli a útočí na nepriateľské oddiely. Okrem tohodokáže aj pomáhať – napr. lieči ranených, mení OD a ruší kúzla.

 

Kosec - smrtka v kapuci s kosou. Hrozný a mocný ochranca Chrámu času. Má moc nad časom a priestorom, životom a smrťou, dar všetkým strážam Chrámu.

 

Kosec nám začne slúžiť, keď mu pomôžeme nájsť stratený Symbol stráže.

Dostupné útoky


Uchvátenie duše

Vysávanie zúrivosti


Vrátenie času

Čierna diera
 

Uchvátenie duše - vyberá dušu zo živých jednotiek a zabíja časť oddielu. Útok je dostupný hneď po získaní Ducha.

Vysávanie zúrivosti - všetkým nepriateľom v zvolenej oblasti spôsobuje malé poškodenie a vysáva z nich Zúrivosť, ktorú dáva svojmu hrdinovi.

Vrátenie času - vracia čas 1 ťah naspäť. Čas možno vrátiť na jeden ľubovolný priateľský alebo aj nepriateľský oddiel. Dovolí tak opraviť osudnú chybu, napr.: zahynuté jednotky ožijú, nevhodne presunutý lučištník sa vráti späť atď.

Čierna diera - postaví čiernu dieru, do ktorej vysáva duše všetkých nepriateľov a dostávajú veľké magické poškodenia. Čím je vyššia úroveň oddielu, tým vyššie škody utrpí.


Duch smrti
 
 
Back to top^
 
Last update: 02.11.2010

© 2006-2010 GoF. Použité materiály sú prevzaté od spoločností:
Katauri Interactive, 1C a ďaľších. Všetky práva vyhradené.

© 2006-2010 GoF. Used materials were taken from these companies:
Katauri Interactive, 1C and others. All Rights Reserved.