last news
KB: The Legend
 
PRÍBEH

Dej kampane

 

Na začiatku hry sa náš mladý hrdina chystá zložiť záverečnú skúšku Rytierskej školy. Jeho cieľom je dokázať, že je pripravený k plneniu povinností skutočného rytiera a hrdinu. Preto musí zachrániť princeznú, premôcť nekromanta a vykopať skutočný poklad. K tomu nám pomôže úvodný tutoriál, ktorý nás naučí základy a oboznámi s hrou.

Po splnení všetkých úloh následuje stretnutie so samotným kráľom Darionu - Markom Leonarom, múdrym monarchom, ktorého panovanie je poznačené rastom blahobytu národa a bez vážnych katastrof. Ale len do určitého času:

Kráľ mal jeden demografický problém - nedostatok detí. V návale zúfalosti sa Markus obrátil k boháčom Endorie s prosbou o dedica. Už sa mu nechcelo čakať a tak si vybral čudnú dcérušku. Ale od tej doby sa začali diať v kráľovstve čudné veci - dediny začali napádať netvori z lesa, z hrobov začala vyliezať háveď...

 • dej je vyvíjaný skupinou 3 popredných ruských fantasy spisovateľov (Alexej Pechov, Helena Byčkova a Natalia Turčaninova)
 • príbeh začína v kráľovstve Darion a po finálnej skúške na Škole rytierov je hrdina najmutý na nájdenie ukradnutého pokladu a potrestanie zbojníkov pre kráľa Marca Wisa. Napokon je povolaný uskutočniť hrdinský čin...
 • dej hry bude lineárny s rovnakým koncom, ale s variabilným priebehom - záleží jednak, aký typ hrdinu si na začiatku hráč zvolí a jednak môže niektoré questy plniť v rôznom poradí
 • kampaň možno dokončiť približne za 20 hodín. Hráč bude ale potrebovať omnoho viac času, pokiaľ bude chcieť vidieť všetko, čo bolo v hre vytvorené. Pri ďalšom hraní si  môže vybrať iného hrdinu a všetko bude vygenerované znova. - napr. na mieste, kde predtým stáli truhly s pokladmi, sa objavia nepriatelia a tak budete musieť hrať inak a zlepšiť svoje zručnosti.
 

Questy a dialógy

 • hlavný dej hry je rozdelený na 30 etáp - v každej sú 3-4 questy (dokopy vyše 100 rôznych questov s viacerými možnosťami riešenia a výsledkov), napr: hrdina bude zbierať vzácne predmey, kopať poklady, prechádzať skúšky, lúštiť staroveké prekliatia, rozprávať s duchmi legendárnych hrdinov, utišovať zlomyselné artefakty, testovať experimentálne kúzla, chrániť rozkošné princezné od rozhnevaných drakov a naopak - kradnúť a brať si nevesty iných, zúčasnňovať sa politických úkladov a rodinných hádok, vyrobí trpasličie pivo a opije skupinu pirátov, loviť hrozné staré zviera, ktoré sa objaví len raz za ticíc rokov. Otestuje sa ako zahradník, alchymista, rybář, sudca, baník a pirát.
 • Okrem toho vedľajších quetov bude približne rovnaký počet, napr. hľadanie pirátskeho pokladu, spolupráca s mocným necromantom, ukradnutie štátneho pokladu z rúk trpaslíkov, vyslobodiť chlapca zo zajatia pavúkov, nájsť prísadu pre protijed, vyliečiť mlynára-zombie...
 • Questy sa budú čiastočne líšiť podľa typu hrdinu - pre každého čaká vyše 50 questov. Okrem toho sa môžu niektoré questy objaviť len za určitých špecifických podmienok - napr. po získaní schopnosti "Nekromancia"
 • každý quest bude jedinečný, niektoré misie budú ľahké, niektoré budú vyžadovať cestovať cez viacero lokalít a navštíviť niekoľko postáv
 • v hre bude aj zopár polyvariantných dialógov, napr:
  Možno odhaliť obchodníka v zámku za pašovanie tovaru na ostrov:
  • bez obvinenia s ním začnem obchodovať - dostanem dovednosť "Šarm"
  • budem súhlasiť s mlčaním o jeho zločine za 5000 alebo 3000 zlatiek (podľa toho, ako budem viesť rozhovor)
  • zavolám stráže a posadím ho do vezenia - už s ním nebudem môcť obchodovať, ale od kráľa dostanem za odmenu 2000 zlatých + 2000 skúseností
 • v hre bude síce veľké množstvo dialógov a niektoré z nich budú rozvetvené, ale budú maximálne zrozumiteľné a ich riešenie bude jednoduché (na rozdiel od väčšiny ostatných RPG hier)
 • s niektorými rasami možno obchodovať až po získaní dôvery (Gnomovia) alebo po získaní členstva v klane (Piráti) - a to riešením kvestov
 • niektoré questy bude treba riešiť na viacerých kontinentoch, kontinenty sa budú odkrývať na mape postupne
 • príklad kvestu "Skamenená dedina":

  Hráč prichádza do dediny, kde medzi kamennými sochami stojí plačúci chlapec. Chlapec hovorí, že všetci sa zrazu premenili na kameň a jemu je hrozne zle.
  Náš GG predpokladá, že obyvatelia dediny mohli rozhnevať nejakého mága a ten sa im pomstil.
  Chlapec pozná len jedného mága, to je druid, ktorý žije pri jazere, ale on je dobrý a vždy pomáha obyvateľom dediny.
  Ideme k druidovi. Ten prehlasuje, že prednedávnom mu bol ukradnutý amulet koncentrácie, a rozum už nie je taký správny ako zamlada, a bez amuletu je ako dedko s paličkou v zelených handrách. A ochranné kúzlo skamenenia bolo spojené s amuletom.
  R. pripomína, že podobný amulet videl visieť na krku chlapcovi.
  Druid hovorí, že amulet musí vrátiť a on odstráni kúzlo z obyvateľov dediny, ale je treba dať si pozor - amulet len tak jednoducho nepustí zlodejíčka, treba ho najprv pred odobraním utíšiť.
  Ideme ku chlapcovi. V rozhovore vyberáme vetu, ktorá sa týka pekného a zrejme drahého amuletu, visiacemu na krku. Ten so slzami objasňuje, že nechcel nič zlého, on jednoducho zatiaľ prijal amulet, aby sa priučil mágii – vždy sa chcel stať mágom!
  Môžme:
  1) Strhnúť amulet z krku chlapca - chlapec umiera a časť armády hráča v hrôze z jednania hrdinu sa vzbúri a napadá nás.
  2) Predbežne utíšiť amulet, bojujúc s jeho ochrancami. Chlapec zostáva žiť, všetci sú spokojní.

  Prinesieme amulet druidovi a získávame od neho ceny (skúsenosti, peniaze a zvitky)
  Keď sa vrátime do dediny, obyvatelia už nie sú kamenní a zásluhou nás sú zachránení.

Playground.ru:

Mnohé úlohy sa menia na skutočné dobrodružstvo, lákajú vás motať sa po rozsiahlom svete s veľmi rozvetvenými dialógmi, ktoré však nikoho nedráždia, sú odborne napísané a je zaujímavé ich čítať.

Autori premenili hru v jeden súvislý dráždič našej zvedavosti, prianie zdvihnúť všetko, čo sa tu doslova na každom centimetri povaľuje - tu poklad, runa, tam zvitky a iné užitočné veci, alebo dokonca vykopať poklad.

Komu sa nechce stále plniť úlohy na mape, môže sa otestovať v rytierskom turnaji, alebo vyskúšať nejaký zložitejší quest, predierať sa alebo len obchádzať nebezpečenstvá pri preskúmavaní rozsiahleho sveta, plného rôznych zákutí, jaskýň a pod.

 
 
Back to top^
 
Last update: 02.11.2010

© 2006-2010 GoF. Použité materiály sú prevzaté od spoločností:
Katauri Interactive, 1C a ďaľších. Všetky práva vyhradené.

© 2006-2010 GoF. Used materials were taken from these companies:
Katauri Interactive, 1C and others. All Rights Reserved.